You are here: Home > Sports > Football > Football_Playoffs
Football Tournament Brackets

2020 Spring-Summer Flag Football

2nd Grade Division B

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
8 Broncos-Blazek 19
PSA-McKinney
7/21/2020 6:00 PM
 Hurricanes-Lockett 20
10  Hurricanes-Lockett 6
PSA2
7/22/2020 6:00 PM
 Warriors-Bratcher 37
5 Terminators-Harris 14
PSA2
7/20/2020 6:00 PM
Hurricanes-Lockett 36
 
9 Warriors-Bratcher 18
PSA2
7/21/2020 6:00 PM
Warriors-Olive 6
 

2nd Grade Division A

Single Elimination

Round 1

Round 2

11 Colts Blue-Magee 24
PSA1
7/20/2020 7:00 PM
Playmakers-Davis 6
13  Colts Blue-Magee 18
PSA2
7/21/2020 7:00 PM
 Colts White-Magee 13
12 Colts-Black-Magee 6
PSA1
7/20/2020 6:00 PM
Colts White-Magee 20

3rd Grade Divsion A

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
18 Blitz-Salas 20
PSA-McKinney
7/21/2020 7:00 PM
 Heroes-Price 13
20  Blitz-Salas 0
PSA-McKinney
7/22/2020 6:00 PM
 Elite GOOF-Miguel 18
15 Mustangs-Nordhaus 6
PSA-McKinney
7/20/2020 6:00 PM
Heroes-Price 25
 
19 Elite GOOF-Miguel 30
PSA2
7/20/2020 7:00 PM
Lions-Mayweather 0
 

3rd Grade Division B

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
25 Bears-Lazarz 14
PSA-McKinney
7/21/2020 8:00 PM
 Effort Athletics-Gaston 24
27  Effort Athletic-Gaston 12
PSA2
7/22/2020 7:00 PM
 Broncos-Blazek 19
22 Effort Athletics-Gaston 1
PSA1
7/20/2020 8:00 PM
Outlaws-Cusick 0
 
26 Lightning-Borovay 6
PSA2
7/20/2020 8:00 PM
Broncos-Blazek 13
 

Varsity Division

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
32 Los Bison-Williams 26
PSA1
7/21/2020 8:00 PM
 Dark Knight Magicians-Evanczyk 19
34  Los Bison-Williams 44
PSA2
7/22/2020 8:00 PM
 Air Raiders-Niven 19
29 Pokemon-Oden 39
PSA-Murphy
7/20/2020 6:00 PM
Dark Knight Magicians-Evanczyk 51
 
33 The Boys-Sigler 0
PSA-Murphy
7/21/2020 6:00 PM
Air Raiders-Niven 1
 

3rd Grade Division D

Single Elimination

Round 1

Round 2

131 Bandits-Hunter 18
PSA-McKinney
7/20/2020 8:00 PM
Beastie Boys-Hertzberg 8
133  Bandits-Hunter 0
PSA-McKinney
7/22/2020 7:00 PM
 McKinney Baylor Bears-Jackson 7
132 NY Giants-Pedroza 6
PSA-McKinney
7/20/2020 7:00 PM
McKinney Baylor Bears-Jackson 19

4th Grade Division A

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
46 Saints-DeMagnus 30
PSA-McKinney
7/23/2020 6:00 PM
 McKinney Hogs-Gilmour 12
48  Saints-DeMagnus
PSA2
7/25/2020 8:00 PM
 Warriors-Robinson
43 Blitz-Salas 13
PSA-McKinney
7/22/2020 8:00 PM
McKinney Hogs-Gilmour 22
 
47 Ducks Elite-Johnson 0
PSA1
7/21/2020 7:00 PM
Warriors-Robinson 12
 

4th Grade Division B

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
53 Cowboys-Lowe 0
PSA1
7/24/2020 6:00 PM
 Titans-DeSimas 22
55  Titans-DeSimas
PSA2
7/25/2020 3:00 PM
 
50 Titans-DeSimas 24
PSA2
7/23/2020 7:00 PM
Raptors-Huff 6
51 Golden Eagles-Spears
PSA2
7/23/2020 6:00 PM
Broncos-Yantosh
54  
PSA1
7/24/2020 7:00 PM
Tigers-Johnson
 

5th Grade Division A

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
60 Avengers-Hinton 32
PSA2
7/25/2020 4:00 PM
 Saints-DeMagnus 13
62  Avengers-Hinton
PSA1
7/26/2020 5:00 PM
 War Eagles-Pettis
57 Longhorns-Impelman 6
PSA-McKinney
7/23/2020 7:00 PM
Saints-Demagnus 23
 
61 Lions-Mayweather 6
PSA2
7/23/2020 8:00 PM
War Eagles-Pettis 13
 

5th Grade Division B

Single Elimination

Round 1

Round 2

128 Longhorns-Hartsfield 40
PSA1
7/22/2020 7:00 PM
Turf Terrors-Tiller 21
130  Longhorns-Hartsfield
PSA1
7/23/2020 7:00 PM
 Falcons-Straker
129 Bombers-Vukich 0
PSA-Murphy
7/21/2020 7:00 PM
Falcons-Straker 1

6th Grade Division A

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
74 War Eagles-Gaines 27
PSA1
7/22/2020 6:00 PM
 Broncos-Kolb 13
76  War Eagles-Gaines 13
PSA2
7/25/2020 2:00 PM
 Patriots-Phillips 0
71 LC Wildcats-Bain 6
PSA1
7/21/2020 6:00 PM
Broncos-Kolb 34
72 Bobcats-Romero 44
PSA-Murphy
7/20/2020 8:00 PM
Crusty Crabs-Tredennick 12
75  Bobcats-Romero 18
PSA-McKinney
7/23/2020 8:00 PM
Patriots-Phillips 26
 

6th Grade Division B

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

77 Bandits-Cannon


BYE
81  Bandits-Cannon 26
PSA2
7/25/2020 9:00 AM
 Cowboys-Langland 18
83  Bandits-Cannon
PSA1
7/26/2020 4:00 PM
 Cyclones-Bills
78 Bobcats-Arceo 12
PSA-Murphy
7/22/2020 6:00 PM
Cowboys-Langland 26
79 Cyclones-Bills 13
PSA1
7/22/2020 8:00 PM
Razorbacks-Richard 6
82  Cyclones-Bills 31
PSA2
7/25/2020 8:00 AM
 Bots-Rhone 6
80 Bots-Rhone 12
PSA-Murphy
7/22/2020 7:00 PM
Mustangs-Smith 6

7th Grade Division

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
88 Cowboys-Cole 33
PSA2
7/25/2020 10:00 AM
 Showtime Seminoles-Smalls 23
90  Cowboys-Cole 12
PSA1
7/27/2020 7:00 PM
 TCA Trojans-Shaw 18
85 Banana Slugs-Price 14
PSA1
7/23/2020 6:00 PM
Showtime Seminoles-Smalls 33
 
89 TCA Trojans-Shaw 1
PSA2
7/25/2020 5:00 PM
Chargers-Seinera 0
 

8th Grade Division

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
125 Panthers-Devillier 14
PSA2
7/25/2020 12:00 PM
 Wolverines Orange-Cortez 13
127  Panthers-Devillier 37
PSA1
7/26/2020 3:00 PM
 NTX Dawgs-Moore/Rossum 26
122 Warriors-Stiefer
PSA1
7/24/2020 8:00 PM
Wolverines Orange-Cortez
 
126 NTX Dawgs-Moore/Rossum 1
PSA2
7/25/2020 11:00 AM
Cowboys-Thompson 0
 

JV Division A

Single Elimination

Round 1

Round 2

101 Bulls-Williams 42
PSA2
7/25/2020 6:00 PM
Night Hawks-Jessop 29
103  
PSA1
7/27/2020 6:00 PM
 
102 Lions-Mayweather
PSA1
7/26/2020 2:00 PM
Falcons-Salinas

JV Division B

Single Elimination

Round 1

Round 2

Round 3

 
111 Chefs-Holloway
PSA-Murphy
7/23/2020 7:00 PM
 One Love-Glass
113  
PSA2
7/25/2020 1:00 PM
 Nation Chiefs-Malone
108 One Love-Glass 1
PSA-Murphy
7/21/2020 8:00 PM
Outlaws-Hurtado 0
 
112 National Chiefs-Malone 25
PSA1
7/23/2020 8:00 PM
Faith Lions-Merritt 24
 

3rd Grade Division C

Single Elimination

Round 1

Round 2

134 Wolves-Simmons
PSA-Murphy
7/23/2020 6:00 PM
Black Lightning-Hall
136  
PSA2
7/25/2020 7:00 PM
 Patriots-Burkhart
135 Raptors-Heard 6
PSA-Murphy
7/20/2020 7:00 PM
Patriots-Burkhart 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2018 by PSA Plano Privacy Statement|Terms Of Use